שמים וארץ ודן מרגלית

TV_OLDמאת: יוסף עברון
"החזירו את דן מרגלית ל'ערב חדש'" !
כך נמנעה ההפיכה שאיימה על המדינה  ה"דייר המוגן" של הטלוויזיה החינוכית נשאר..

הכל כבר הושלם לקראת "אם ההפגנות": המוני העובדים מכל רשתות התקשורת בארץ (ויש מתלחשים שגם מהרשתות הזרות), עיתונאים, טכנאים, עובדי מנהלה ואלפי אוהדים מכל שכבות העם התכנסו בכיכר רבין בתל אביב, מנופפים בכרזות מאירות-עיניים: "רוצים את דן מרגלית! החזירו את דן מרגלית לטלוויזיה החינוכית!". הכיכר והרחובות הסמוכים המו מרוב אדם, והכל המתינו בקוצר רוח למתן אות ההסתערות.לא היה מוסד ציבורי בארץ שלא הביע את תמיכתו ב"מאבקו הצודק" של דן מרגלית בראשי האוצר המבקשים לנתקו מכורסת המנחה בטלוויזיה החינוכית, כורסה שחימם במשך עשרות שנים עד כי הפכה לחלק בלתי נפרד מישבנו.הראשונים שמחו בתוקף "על העוול" שנגרם למרגלית, "מורנו ורבנו", היו שלושת מגישי "ערב חדש" – מיה בנגל, רונן ברגמן וטלי ליפקין-שחק, ששיגרו איגרת תמיכה במרגלית למנכ"ל אגודת העיתונאים, יוסי בר מוחא, ולנשיאת מועצת העיתונות, השופטת דליה דורנר. "למען הגילוי הנאות", ציינו השלושה, "אנחנו אוהבים את דן מרגלית".חיש מהר התברר, שהאהבה היא "מחלה מדבקת" (לפחות, בטלוויזיה החינוכית): מאה עובדים נוספים נדבקו במחלה ושיגרו עצומה למנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, בקריאה: "החזירו את דן מרגלית הביתה!".מועצת העיתונות נזעקה לדיון דחוף והודיעה כי היא שוקלת להצטרף כידידת בית המשפט לעתירתו של דן מרגלית נגד משרד האוצר, להשיבו לעבודתו כמנחה "ערב חדש". "הרעיון למנות מנחה לתוכנית עיתונאית על-ידי מכרז מנוגד לחופש העיתונות", הכריז בלהט עמוס שוקן, "זוהי זכותה של העורכת הראשית בפועל, יפה ויגודסקי, לבחור את העיתונאים שיעבדו תחתיה…!". המלצתו של עוזי בנזימן לחברי המליאה, "לנהוג בזהירות בעניין ולא להתלהם, כל עוד לא הוצגה בפני המועצה גרסת הצד שכנגד", נותרה כקול קורא במדבר.

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, התבקש על-ידי דן מרגלית לפתוח בחקירה על התנהלות אנשי משרד האוצר נגדו. תנועת אומ"ץ פנתה לשר האוצר בתביעה לבדיקה דחופה של התנהלות הטלוויזיה החינוכית והעלתה חשד של נקמנות פוליטית נגד דן מרגלית.

אגודות ועמותות ברחבי המדינה, מכל רחבי הקשת הציבורית, הצטרפו למחאה ההמונית – "האגודה להגנה על בעלי כנף פגום", "האגודה לטיסה חופשית בחלל", האגודה "חיה ותן לחיות", עמותת "יד לוחצת יד", אגודת "העתיד הוא ההווה", עמותת "המשרה המוגנת" – הן רק חלק מזערי מרשימת העמותות והאיגודים המקצועיים שהצטרפו לקריאה, להחזיר את דן מרגלית להנחות את "ערב חדש".

היו שהתלחשו שגם ההסתדרות הכללית עשויה להצטרף בקרוב למחאה הציבורית הענפה, ונמצאו גם כאלה שטענו כי שמעו מפי "יודעי דבר", שבקרוב תוכרז שביתה כללית, אם דן מרגלית לא יוחזר לתפקידו כמנחה ב"ערב חדש". ובעוד הכל ממתינים בדריכות בכיכר רבין לאות ההסתערות של "אם ההפגנות" – נפלה כרעם ביום בהיר על המתכנסים הידיעה המרעישה: "התקבלה דרישתו המרכזית של מרגלית והושג סיכום לפיו יוחזר דן להנחות את התוכנית של 'ערב חדש' באופן מיידי". וכך, ברגע האחרון, נמנעה ההפיכה, שאיימה על המדינה.

לקול תרועת ההמונים נישא דן מרגלית על כתפיים והכריז: "'ערב חדש' היא ביתי העיתונאי!". מקור יודע דבר ציין באוזנינו כי "דן מרגלית, שוקל עתה לפנות לבית המשפט להכיר בו, כ'דייר מוגן' בטלוויזיה החינוכית".

פורסם במחלקה ראשונה

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s