פט קונדל על העימות בין חמאס לישראל בעזה

פאט קונדל Pat Condell, סופר, כותב קומדיות וגם קומיקאי, הוא אזרח בריטי שנולד באירלנד, ובמשך שנים כתב ונאם נגד ישראל, מתוך אמונה תמימה שישראל היא הצד הרע והתוקפני של הסיכסוך. לפני כמה שנים התפכח קונדל, ומאז הוא משתף את הציבור בתובנות החדשות שלו על הסיכסוך הישראלי-פלסטיני ועל אופיים הרצחני של המוסלמים הקיצונים.  במונולוגים רהוטים וקצרים שאותם הוא מעלה ל-YouTube  (הזוכים למיליוני צפיות), הוא חושף בגילוי לב את עמדתו ביחס לאיסלמיזציה באירופה, ולהשתנות איטית אך עקבית של התרבות האירופית ובכללה הבריטית. למרות שקונדל סופג איומי מוות רבים, הוא ממשיך לדבר באומץ על הדברים המתרחשים בפועל ומבקר את התקשורת המערבית על פחדנותה, על הימנעותה מדיווחי אמת על התנהלות אלימה ותוקפנית של מוסלמים רבים כלפי אזרחי המדינות האירופיות שאליהן הם פלשו ואשר אותן הם רוצים לשנות מבפנים.  ריצ'רד דוקינס, אמר עליו "אין אף אחד שיכול להשתוות אל התערובת הנדירה של נועם ואכזריות שיש בפאט קונדל. תודה לאל שהוא לצידנו." הסרטון הזה, העוסק ישירות בעימות בין ישראל לחמאס בעזה, הועלה לפני שנתיים, והוא אקטואלי יותר מתמיד.

החמאס – האויב היחיד של תושבי עזה

אם אנחנו רציניים בנוגע לשלום במזרח התיכון, עלינו להפסיק להעמיד פנים שלישראלים יש פרטנר רציונאלי שאיתו הם יכולים להתדיין, מכיוון שבעשותנו כך, אנו עוזרים להזין שקר פוליטי עצום, שכוח הכבידה שלו נעשה כה חזק, עד שהוא מעוות לחלוטין את תמונת המציאות. זהו החמאס שהפך את עזה לאזור מוכה קרבות לאחרונה, לא ישראל. וזהו חמאס שיעשה זאת שוב, ושוב, ושוב.

למה אין בעזה מקלטים (חוץ מאשר לראשי החמאס האמיצים)

לא אכפת להם מהאוכלוסייה המקומית שם. הם מתייחסים אליהם כאל מחיר שיש להקריב למען הג'יהאד. מדוע לדעתכם אין מקלטים בעזה? פרט כמובן למקלטים של לוחמי החמאס האמיצים, שממשיכים לספר לנו כל הזמן שהם אוהבים את המוות כמו שאנחנו אוהבים את החיים, אך בורחים למרחב מוגן בשנייה שהפצצות מגיעות, ומשאירים מאחור נשים וילדים שנאלצים להגן על עצמם. האם לא ניתן היה לצפות, שבכך שהם יורים טילים מעבר לגבול מדי יום, כדאי להשקיע מעט מחשבה בהגנה על אנשים רגילים מפני פעולת תגמול אפשרית?

החמאס בונה מלונות יוקרה לאירוח עיתונאים מערביים
תמימים שיספרו את סיפורו של הקורבן ההירואי המסכן

לא. הם מעדיפים לבנות מלונות יוקרה, המיועדים לארח עיתונאים מערביים פראיירים, וסומכים עליהם שיציגו אותם כקורבנות הירואיים, ואת הישראלים כמדכאים ניאו נאצים. למעשה, החמאס הם הנאצים. האג'נדה הפוליטית שלהם זהה. יש להם אותם הזיות על עליונות ורצח עם, ואותה שנאה לא רציונאלית ליהודים, רק בשל היותם יהודים. בעצם לנאצים היה יתרון מוסרי על החמאס. גם הם היו חלאות אדם פסיכוטיים ורצחניים, אך לפחות לא השתמשו בבני עמם כבמגן אנושי.

חמאס משתמשים בתושבי עזה כמגן אנושי ואז מכריזים עליהם "שהידים"

חמאס לא שמים קצוץ על תושבי עזה. הם מעוניינים במותם, במיוחד בילדים, שגופותיהן מהוות פרופוגנדה נפלאה. זו בדיוק הסיבה לשאלה מדוע הם מציבים אותם במכוון בקו האש, כבשר תותחים. פשוט כנשק נוסף שבו ניתן להשתמש ולהשליכו לאחר מכן, או אז ניתן להכריז עליהם כעל "קדושים מעונים", שזה המונח האסלמי כלפי מי שחייו הושלכו לזבל למען כלום מוחלט.

ישראל מעצמה טכנולוגית שתשגשג אם יהיה שלום.
החמאס מעוניין לשמר את המשך האומללות

ישראל רוצה שלום, ותמיד רצתה שלום. היא מדינה מודרנית, מתורבתת ומובילה עולמית בתחום הטכנולוגיה. הדבר האחרון שהיא זקוקה לו היא מלחמה. זה אמור להיות ברור מאליו לכולם. אין דבר שישראל רוצה בו יותר מאשר לראות את עזה פורחת ומשגשגת ושתושביה יהיו מאושרים וחופשיים. היא אפילו היתה מוכנה למממן זאת, אילו חשבה שזה יצליח. אבל חמאס לא רוצים את האנשים מאושרים וחופשיים. הם רוצים אותם אומללים, ולהאשים בכך את היהודים.
וזאת משום שחמאס הם איסלמים פנאטיים, גי'האדים, בעלי אותה מנטליות כמו של אלה אשר התרסקו על מגדלי התאומים והאשימו…. נחשו את מי? את היהודים.

אצל החמאס "בחירות" יש פעם אחת. אם אתה מעוניין בבחירות נוספות,
קח בחשבון שגופתך תיגרר ברחוב על ידי אופנועים

חמאס שיחדו את תושבי עזה לבחור בהם בבחירות פוליטיות, אך מהרגע שעלו לשלטון, הם כפו את סתם באגרוף ברזל. האם יש מישהו שבאמת חושב שהם ייבחרו שוב? לעולם לא נדע זאת, משום שברגע שנבחרת ממשלה אסלמיסטית, היא נבחרת לנצח, וכל מי שמעוניין להתווכח על כך, צריך לקחת בחשבון שהוא יירצח, וגופתו תיגרר ברחבות על ידי אופנועים, כפי שקרה בשבוע שעבר בעזה.

למה החמאס ירו למוות באדם ששר בשמחה בחתונה

האנשים הללו כל כך מהופנטים על ידי הדת האלימה והנוקשה שלהם, וכל כך נעדרים כל שמץ של הגינות מוסרית או חמלה אנושית, עד שירצחו בשמחה מישהו שביטא רגע אחד של אושר והנאה בעת ששר בחתונה, כפי שהתרחש בשבוע שעבר, בעזה. כל כך למה? כי שירה היא מחוץ לחוק בגן העדן האיסלמי. שמחה אסורה, האושר הוא "חראם". הם מצטטים את הקוראן באמונת היסוד שלהם, ובפרט את הפסוק הקורא להרג יהודים. זה אחד החביבים עליהם ביותר. והם מלמדים את ילדיהם שהמטרה הנעלה ביותר שאליה ניתן לשאוף, היא להיהרג בזמן שהם הורגים יהודים. האם אלה האנשים שהישראלים אמורים לשאת ולתת איתם? קל יותר לדבר בהיגיון עם נחש צפע.

ישראל עקרה אלפי מתיישבים מאזור עזה ונתנה להם את השטח.
התמורה שקיבלה – מאות רקטות 

הבה נניח לרגע שאתם ראש הממשלה הישראלי. מה הייתם עושים? כיצד הייתם מתמודדים עם אנשים אשר רוצים אתכם –  וכל אחד שדומה לכם – מתים,  ואשר העמדה שלהם אינה עומדת לשום משא ומתן.
תוותרו על שטחים? תפרקו התיישבויות? כל אלה כבר נוסו, וזה לא עבד. או אולי איש לא שם לב לכך.
ישראל פרקה התנחלויות ועקרה אלפי תושבים כשהיא התנתקה מעזה. ומה היא קיבלה בתמורה? ברד של רקטות ופצצות, שלא פסק עד עצם היום הזה. ברור, אם כך, שפירוק התיישבויות אינו עובד.
מה עוד יש לנו? תיווך? דיפלומטיה? להתניע מחדש את תהליך השלום?
כן, בטח.. בחלומות שלכם.
אין שום תהליך שלום, ולעולם לא יהיה, כל עוד חמאס בסביבה. כי אין דבר כזה מטבע עם צד אחד בלבד.
וחמאס הבהירו באופן חד משמעי, שאין להם כוונה לנהל משא ומתן על שלום אף פעם. זה כתוב במפורש באמנה שלהם. חפשו את זה. שלום יהיה בלתי איסלמי. לא משא ומתן, ולא ויתור על הג'יהאד, גם זה חקוק באמנה, עד שכל יהודי במזרח התיכון יגורש או ימות. זה מה שהם רוצים, וזה לא פתוח לדיונים ולמשא ומתן.

האמנה של החמאס: אין מו"מ לשלום עם ישראל !

מדוע אנו ממשיכים להעמיד פנים שהם רוצים במשהו אחר?
האמנה שלהם אוסרת גם על כל אחד אחר לנהל משא ומתן על שלום. אז אם אי פעם יבליח לו שלום, אנו יכולים להניח בוודאות שחמאס ישים לזה סוף באופן מידי. אבל בואו נתעלם מכל זה, ונעמיד פנים שהכול סובב סביב שטחים ופוליטיקה. נערוך עוד סיבוב של משא ומתן, בכל מקרה, הבה ננסה לגבש עוד הסדר חסר כל ערך. הבה נתכנס שוב סביב השולחן, ונחזור על כל הסיפור מהתחלה,  ואז נחלק לכולם פרס נובל לשלום! אנחנו מוכרחים להיראות כאילו אנו עושים "משהו", אפילו אם זה שום דבר. ו"שום דבר" זה מה שיהיה שם – ובערמות.

האמת הפשוטה והכואבת: כל עוד יש חמאס – לא יהיה שלום לעזה 

מכיוון שמשא ומתן עם ארגון כמו חמאס, זה כמו לשפוך אור לחור שחור.
הם לא רוצים שלום, בשום מחיר. הם רוצים דם יהודי. סוף הסיפור.
זו הסיבה מדוע הם מפרים כל הפסקת אש.
זו הסיבה מדוע הם משתמשים בבני עמם כמו בכלים חד פעמיים.
זו הסיבה מדוע שום הסכם אתם, אינו שווה את הנייר שעליו הוא כתוב.
זו גם הסיבה מדוע אין פתרון של שתי מדינות ולעולם לא יהיה, כל עוד הם בסביבה.

רק סילוק של הברברים הפנאטים האלה יתן צ'אנס לשלום 

וזאת הסיבה מדוע יש להביס אותם באופן מוחלט וסופי, או שהיטרוף הזה לא יסתיים לעולם.
ההתנערות מהברברים הפנאטיים האלימים הללו, היא הדרך היחידה שבה העם הפלסטיני יכול להשתחרר ולהיות חופשי.
ואם לכולנו באמת אכפת מהשלום, עלינו להיות כנים דיינו כדי להודות בכך.

 

ערוץ היוטיוב של פט קונדל Pat Condell
http://www.patcondell.net

 

פורסם בערוץ שבע

פורסם בליכודניק

 

 

מודעות פרסומת

2 תגובות בנושא “פט קונדל על העימות בין חמאס לישראל בעזה

  1. עוד מאמר מבריק של מי שכלל לא יודעים מי הוא. בטח לא אובמה. בטח שלא האו"ם, ובטוח שלא אונרר"א…לכולם אין מושג מי זה החמאס ומול מי עומדת ישראל.מזל שיש צדיק אחד בסדום!

  2. קראתי את האבחנה החדה של פט קונדל.התובנה לגבי שלטון החמאס היתה כנראה ידועה גם לפני מבצע צוק איתן.לדעתי יש חשיבות קטנה יותר לדעה האישית שלי על שלטון החמאס או על אזרחי רצועת עזה.המציאות מציגה בפנינו הן את החמאס והן את אזרחי הרצועה.תושבי כל מדינה,לדעתי,מגבשים את דעתם על סמך ההתרחשויות,הם לא נולדו עם דעה מגובשת.הבעיה עם שלטון חמאס הוא שהוא מוכיח שהוא לא ייצר אמון מדיני,שהוא יכול להוות גם חלק מהפיתרון.אז איפה אנחנו הישראלים עומדים? יש לנו שתי בעיות- הבעיה הראשונה היא הדעה המוסתת או שניזונה מן הפחד של אזרחי רצועת עזה.הבעיה השניה היא שעדיין לא קמה קבוצת מנהיגים חלופית,אחרת לחמאס,שתיקח את רצועת עזה למקום עכשוי יותר,שמתאים יותר לעולם הנאור.אם נמצא פיתרון לבעיה השנייה,תתיתר הבעיה הראשונה,אבל בעיקר תתיתר הבעיה של פיתרון שלטון החמאס.למדינות הסובבות ולישראל בעיקר יש אפשרות ואולי חובה להציג מנהיגות חלופית לחמאס.זהו פיתרון חשוב ושווה כל מאמץ.מנהיגות חדשה שתזכה באמון הציבור העזתי יכולה לקבל תמיכה ממדינות רבות וכמובן כמובן גם בישראל.ישנם מקרים מועטים שמתוך ההנהגה הקיימת קם איש אחד מסוים שמציג אלטרנטיבה,שמעורר אמון.עלינו לחפש בזכוכית מגדלת מנהיג כזה או לייבא אותו לעזה,אולי פלסטיני גולה או אולי מישהו מתון משורות אש"פ,קשה לומר.ההתמודדות עם ארגוני טרור מחדדת את הצורך הבלתי נמנע של שימוש חוזר במאסות רבות של כוח.שימוש בכוח פוגע הארגוני טרור,לא בהכרח מכחיד אותם.שימוש בכוח,כפי שנעשה שנים רבות- הוא הפיתרון שיש לישראל כרגע.שימוש מאסיבי מאוד בכוח פותר בעיה אחת ויוצר בעיות חדשות,לעיתים הוא הפיתרון היחיד שיש.עיין ערך סכסוכים רבים בעולם.חיסולו של אוסמה בן לאדן לא הכחיד את פעילות ארגונו,אבל פגע פגיעה אנושה בתהליכים ובלכידות של אל קעידה.ההסטוריה של יחסינו עם אש"פ מלמדת שניתן לשלב שימוש בכוח מאסיבי אל מול דיאלוג עם יחידים מצד ארגון הטירור,שמהווים חוליה שאפשר לתת בה אמון.אין ברירה- לצד השימוש ההכרחי בכוח,יש לחפש בנרות מנהיגים בחמאס או בסביבתו,שניתן לייצר איתם דיאלוג ולבסס סוג של אמון.בשורות טובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s