האתגר האיראני – אפשר אחרת!

יורם אטינגר מתריע מפני תפיסת העולם האפוקליפטית של האייתולות באיראן

ב-2 לאפריל 2015 הודיע הנשיא אובמה שכדי להגיע להסכם, "על איראן לגלות גישה רצינית". ב-6 לאפריל טען אובמה שהתניית הסכם עם איראן בשינוי אופיו של משטר האייתולות "מהווה טעות יסודית".

אכן, על האייתולות לגלות גישה רצינית כדי להגיע להסכם המקדם שלום ולא מלחמה. אבל, "גישה רצינית" מונחית-שלום מחד, ואופיו של משטר האייתולות מאידך מהווים דבר והיפוכו.

אופי משטר האייתולות כולל: תחושת עליונות אסלאמית ואלימות כלפי הכופר הנוצרי והיהודי;  תפישת עולם אפוקליפטית ואימפריאליסטית; הובלת הטרור האסלאמי; דיכוי אכזרי מבית; חינוך לשנאה במערכות החינוך, הדת והתקשורת; חתרנות וטרור נגד כל משטר ערבי פרו-אמריקאי; שתוף פעולה עם משטרים אנטי-אמריקאים כגון צפון קוריאה (גרעין וטילים בליסטים), רוסיה (גרעין ואנרגיה), ונצואלה, בוליביה ואקוודור (אורניום); "יום המוות לאמריקה" ב-4 לנובמבר (מאז 1979); הפרה שיטתית של הסכמים, מיומנות בהסתרת מתקני גרעין והונאה ("טקיעה").

הסכם יעיל אינו מקריב את הרקורד של האייתולות (מציאות) על מזבח הלהיטות להשגת הסכם (תקוות). על המציאות באולם הדיונים להיקבע על ידי – ולא לקבוע את – המציאות העולמית מחוץ לאולם הדיונים.  הסכם עם משטר פורע-חוק מחייב שינוי דרסטי באופיו של המשטר.

על אופיו של משטר האייתולות אפשר ללמוד ממחקר של ספרי לימוד באיראן שבוצע על ידי "המכון למדד השפעת השלום": "בכל ספרי הלימוד  מופיעה העוינות כלפי ארה"ב, 'השטן הגדול'…. דגש על ג'יהאד והקרבת חיים…. מערכת החינוך מכינה את  התלמידים למלחמת עולם שלישית למען האסלאם ונגד ההגמוניה האמריקאית…. מלחמת להיות-או-לחדול נגד הכופרים המדכאים…. 'על המוסלמים בעולם להתגבר על הפחד מהמוות ולמנף את הלהט והנכונות להקרבת החיים שמפגין הדור הצעיר…. לא נשקוט עד שנשמיד את כל אויבינו' (ספר  השקפת האסלאם, כיתה יא')…. האל הנשגב יעניק גן עדן נצחי לכל לוחם שיקריב חייו (ספר  למודי דת ותרבות, כיתה ח')…. קיים הבדל ברור בין האסלאם לשאר הדתות המונותאיסטיות.  האסלאם עליון… ובר-התוקף היחיד….  ישראל הוקמה כבסיס של המערב הקולוניאליסטי כדי לשלוט על הערבים והמוסלמים….(ספר  גיאוגרפיה, כיתה יא').

בניגוד לברה"מ שציננה את שאפתנותה עקב החשש מ"השמדה הדדית מובטחת", תפישת העולם האפוקליפטית של האייתולות – ששלחו חצי מיליון נערים לפנות מוקשים במלחמה נגד עיראק – רואה ב"השמדה הדדית" תמריץ ולא הרתעה. האייתולות גם מאמינים בהופעה בלתי-נמנעת של המהדי – יורשו של מוחמד – שתהיה מלווה באירועים אפוקליפטיים, כולל עימותים צבאיים ויתכן אף גרעיניים.

האייתולות דבקים בכללי יסוד אסלאמיים כגון "הסכם חודייביה" (הסכם עם "כופרים" הניתן להפרה) ו"טקיעה" (הונאה למען האסלאם). לדוגמא, שר החוץ הנוכחי, זאריף, כתב ב-2004: "השגת נשק גרעיני תפגע בביטחון איראן." הנשיא הנוכחי, רוחאני, אמר ב-2002: "איננו מבקשים נשק גרעיני, כימי או ביולוגי." המנהיג העליון, חמנאי, הצהיר ב-2003: "אין שחר לדעה שאיראן שואפת להשיג נשק כימי וגרעיני."

לאור הרקורד של האייתולות – ומחשש להידרדרות העולם למלחמה גרעינית תהייה זאת טעות יסודית לא לדרוש שינוי דרסטי באופי משטר האייתולות כתנאי להסכם.

יורם אטינגר, "במחשבה שנייה: יוזמה ישראל-ארה"ב", www.TheEttingerReport.com

אנא צפה בוידיאו הקצר:  http://bit.ly/1ze66dS

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s